Komunikacja w rejonie

Nowy, niespełna sześciokilometrowy odcinek trasy ekspresowej S8 Opacz–Janki został otwarty dla kierowców. Firma Strabag, generalny wykonawca trasy, zakończyła prace prawie pół roku przed terminem. Nowa wylotówka z Warszawy ma rozładować korki w Raszynie i usprawnić ruch w kierunku Katowic i Wrocławia.

sd

Jadąc od strony Ursynowa, na węźle Opacz musimy wypatrywać drogowskazu „S8 Wrocław”.

Z kolei wszyscy zmierzający w stronę Radomia, Kielc czy Krakowa muszą pamiętać, że na razie zmuszeni są jechać w tym kierunku starą drogą przez Raszyn. Na szczęście nie będzie już tam takich korków jak dawniej. Wszystkie prace przy nowej wylotówce powinny skończyć się w grudniu. Wtedy zostanie oddana odnoga trasy w stronę Krakowa. W drodze na Śląsk znikną zwężenia przed Nadarzynem, bo oddany zostanie poszerzony odcinek od Janek do Paszkowa przez Nadarzyn, gdzie kierowcy będą mieli po trzy pasy w każdym kierunku.

Stało się! Drogowcy zakończyli budowę kolejnego odcinka jednej z największych inwestycji drogowych w stolicy. W czwartek wieczorem, chwilę po godz. 23, urzędnicy poinformowali, że łącznik między trasą S8 a drogą krajową nr 7 jest już otwarty!

To krótkie ale bardzo ważne połączenie. Ma zaledwie 2,5 km długości ale jest niezwykle wyczekiwane przez kierowców. Rozpoczyna się na węźle Janki Małe a kończy w Sękocinie. Dzięki niemu zmotoryzowani jadący od strony Krakowa i Radomia ominą Janki i Raszyn i szybciej dojadą do Południowej Obwodnicy Warszawy. Do dyspozycji kierowców wybudowano bowiem po 2 pasy ruch w każdą ze stron. W czwartek rano droga dostała pozytywną opinię Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.